2014. március 23., vasárnap

- Helikopteres torta (csupa csoki torta) -



Egyik nagyon kedves ismerősöm megkért, hogy készítsek szülinapi tortát a kisfiának. Ez a torta az otthoni, családi ünnepségre készült. A legfontosabb szereplő a helikopter: a kisfiúnak ez az aktuális kedvence. Gondoltam, sima ügy lesz, veszünk marcipánból és szépen kidekoráljuk a környezetét. Persze, majdnem. Egyetlen icipici probléma volt csak: sehol, egyetlen cukrászdában sem (6 helyen kérdeztük Szegeden + a bevásárlóközpontokban) és a cukrásznagykerben sem kaptunk marcipán helikoptert. Na, ekkor elkeseredtem egy csöppet…  Én nem tudok helikoptert gyurmázni. Igen, ez így volt, én valóban nem tudtam, a férjem azonban igen. Szerencsére. :)
A torta készítése előtt elkészítettük a helikoptert, amely esetében a legnagyobb nehézséget a tetején lévő pörgettyű –rotor??????- jelentette. (4 és fél évesem javított ki, hogy ne hívjam pörgettyűnek, mert nem az. Hát ennyit értek én  a helikopterekhez. :) )-Szóval, szépen megformáztam a rotort, kiszárítottam, hogy stabil maradjon és… amikor elkészítettem a tortát és fel akartam helyezni- ELTÖRT. A sírógörcs szélén voltam, mert már éjjel 11 is elmúlt, és még nem készültem el a tortával. Ekkor jött Csaba mentőötlete: kerített egy telefonkártyát, kivágta belőle  a rotor formáját, majd bevontuk marcipánnal. Őszintén: nagyon megkönnyebbültem, amikor elkészült a helikopter és felhelyezhettem a dombos tortára. :)
 
Elkészítés:

Piskóta:
22 cm-es tortaformában készítettem el a piskótát.  

Piskóta:
  • 8 tojás
  • 10 evőkanál cukor
  • 8 evőkanál liszt
  • 2 evőkanál magas kakaótartalmú cukrozatlan kakaópor
Első lépésként a sütőt előmelegítjük 170 fokra. A tortakarika aljára sütőpapírt teszünk, oldalára semmit. Aztán a tojások fehérjéből és a cukor feléből nem túl kemény habot verünk. Olyan állaga legyen, mint a tejfölnek. Utána a tojások sárgáját is habosra keverjük a cukor másik felével. A tojásfehérjés cukorba beleforgatjuk a tojássárgás masszát, közben apránként, finoman belekeverjük a liszttel elkevert kakaóport is. Beleöntjük a tortaformába. Én úgy öntöttem, hogy direkt púpos piskótát kapjak, hiszen az volt a cél, hogy a torta dombos legyen. Kb. 40 perc alatt, 170 fokon, alsó-felső sütéssel megsütjük. Miután elkészült, a formába hagyjuk kihűlni.

Krém:
Hozzávalók:
  • 3 dl tej
  • 1 csomag étcsokis puding
  • 1 tábla magas kakaótartalmú étcsoki
  • 2 evőkanál magas kakaótartalmú cukrozatlan kakaópor
  • finomítatlan nádcukor
  • 0,5 liter Meggle habalap
A 3 dl tejben megfőztem a pudingot. Amikor elkészült, cukroztam, beletördeltem a csokit és belekevertem a kakaóport, majd hagytam kihűlni.  Amikor kihűlt, átkevertem a robotgéppel, majd felvertem a  Megglét, és a kettőt  összeforgattam.
A piskótát háromba vágtam, majd a krémet is három részre osztottam. Két részt belekentem a tortába.  Miután direkt púpos piskótát készítettem, még megemeltem egy kis krémmel  is és így kentem be kívülről a maradék 1/3 masszával. Legalább 2-3 órára hűtőbe kell tenni, utána jelentősen könnyebb burkolni. A burkolóanyag fehér K2 volt, amit én színeztem.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése